Lampy stojące do salonu

Salon to wyjątkowa przestrzeń w twoim mieszkaniu. Może służyć nie tylko odpoczynkowi, ale także być pomieszczeniem, w którym przyjmujesz gości czy spożywasz posiłki ze swoją rodziną. Nowoczesne oświetlenie to więc potrójna korzyść: jasna i miła przestrzeń, wyróżnienie stref funkcjonalnych oraz element dekoracyjny. W tym celu warto postawić na lampy podłogowe, które cechuje duża mobilność i łatwość użytkowania. Przekonaj się, czy sprawdzą się u ciebie.

Lampy stojące do salonu to przede wszystkim brak konieczności montażu okablowania. Rozjaśniają przestrzeń równie skutecznie jak kinkiety czy inne rodzaje oświetlenia ściennego, a nie wymagają tak dużych nakładów finansowych i czasowych. Dodatkowo, same w sobie stanowią element dekoracyjny i odpowiednio dobrane, mogą bardzo korzystnie wpływać na całą aranżację wnętrza. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy sprawdzą się u ciebie, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem – znajdziesz tu najważniejsze zalety, które wyróżniają lampy podłogowe na tle innych.

Nowoczesne oświetlenie podłogowe

Nie da się ukryć, że w nowoczesnych mieszkaniach lampy podłogowe stały się jedną z najpopularniejszych form oświetlenia. Najczęściej pojawiają się w salonie, gdzie potrzebne jest dodatkowe źródło światła rozjaśniające ciemne kąty czy dzielące pomieszczenie na kilka stref o różnej funkcjonalności. Przydają się podczas oglądania filmów w gronie rodziny czy znajomych, niektóre modele zaś są doskonałym wsparciem podczas wieczornego czytania. Warto jednak zauważyć, że ze względu na swoją mobilność i funkcjonalność, lampy podłogowe coraz częściej pojawiają się także w sypialni, gdzie z powodzeniem zastępują standardowe lampki nocne.

Zwróć uwagę, że nowoczesne lampy podłogowe przyjmują bardzo różne formy. Obecnie producenci oferują modele, które oferują nie tylko dużo światła, ale przede wszystkim podbijają serca użytkownik swoimi projektami. Dzięki temu naprawdę każdy zainteresowany nimi użytkownik znajdzie coś dla siebie, niezależnie od przeważającego w jego mieszkaniu stylu.

Czy mobilność to jedyna zaleta, którą mogą zaoferować lampy podłogowe? Użytkownicy rzeczywiście doceniają możliwość ich swobodnego przestawiania, w zależności od nastroju i zamysłu aranżacyjnego. Dzięki temu zyskujemy swobodę doświetlania wybranej przestrzeni. Warto zauważyć, że jak żadne inne ułatwiają funkcjonowanie w wynajmowanym mieszkaniu, w którym nie masz prawa do ingerencji w elektrykę. Są lepszym rozwiązaniem niż lampy stołowe, bo zapewniają znacznie więcej światła.

Lampy podłogowe – jakie mają zalety?

Co sprawia, że lampy podłogowe cieszą się tak dużą popularnością wśród właścicieli mieszkań i domów jednorodzinnych? Dlaczego tak często pojawiają się w naszych salonach i coraz chętniej wykorzystujemy je w sypialniach czy domowych gabinetach? Poznaj najważniejsze zalety, dzięki którym lampy stojące podbijają serca kolejnych użytkowników.

Lampy stojące pojawiają się w nowoczesnych projektach proponowanych przez architektów wnętrz z kilku prostych powodów. Jednym z nich jest wygląd – można bowiem dostać je dzisiaj w naprawdę szerokiej gamie rozmiarów, kształtów i kolorów. Tak duży dostęp do różnorakich modeli sprawia, że można dopasować je do naprawdę każdego wnętrza, niezależnie od jego rozmiaru czy obranego stylu aranżacyjnego. Współcześnie najchętniej wybierane okazują się trójnogi lub podłogowe lampy jednołukowe. Wszystkie cechują się najczęściej ponadczasowym kloszem o minimalistycznym designie, co doskonale wpisuje się w obecne trendy.

Zwróć także uwagę, że lampy stojące mogą być nie tylko uzupełnieniem twojej aranżacji, ale także jej centralnym punktem, który zwróci uwagę twoich gości i spotka się z ich zachwytem. Możliwe jest osiągnięcie naprawdę zaskakującego efektu. Aby to się udało, dobieraj oświetlenie podłogowe nie tylko do ogólnego stylu, ale także konkretnych mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu. Uwzględnij ich kolor i kształt, by całość okazała się spójna i estetyczna.

Lampy podłogowe są znacznie większe niż oświetlenie stołowe. Ich rozmiary sprawiają, że znacznie skuteczniej oświetlają ciemne rogi mieszkania czy puste przestrzenie, jak m.in. korytarz czy przedpokój. Oczywiście, czasami nie ma na nie tam miejsca, jednak nie da się ukryć, że pod względem efektywności zdeklasowały konkurencję.

Lampy podłogowe – dla kogo?

Co jeszcze sprawia, że decydujemy się na lampy stojące? Przede wszystkim wspomniany wcześniej brak konieczności kucia w ścianie czy zatrudniania ekipy fachowców elektryków, którzy wykonają niezbędne do montażu kinkietów okablowanie. Oświetlenie podłogowe jest także bardzo mobilne, co pozwala na zmiany wystroju i dopasowywanie go do zmieniających się potrzeb czy nastroju. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie znoszą w swoim otoczeniu nudy i szukają czegoś, co podkreśli ich charakter.

Pamiętaj, że wnętrze twojego domu to twoja przestrzeń, w której masz czuć się dobrze. Aby zapewnić sobie komfort na co dzień, wybieraj lampy podłogowe dostosowane do twoich potrzeb i twojego gustu. Zwracaj uwagę na funkcjonalności, które są dla ciebie interesujące i modele, które ci się podobają. Urządź się po swojemu.

Więcej
artykułów